O nás

KORSO GROUP

Viac ako zodpovedný development

Skupina KORSO Group sa v roku 2020 stala korunou viac ako 20-ročnej spolupráce viacerých spoločností.

 

Názov spoločnosti je poctou talianskemu psiemu plemenu Cane Corso. To je známe už zo starovekého Ríma, no v sedemdesiatych rokoch 20. storočia bolo na prahu vyhynutia. Rovnako ako zodpovedný development na Slovensku, ktorému sa KORSO Group venuje.

 

Cane Corso je ušľachtilý pes, ktorý nadovšetko miluje rodinu, chráni ju a nedovolí, aby sa jej niečo stalo. Vie byť hravý, ale aj dôrazný zároveň. Presne tak isto pre nás v KORSO Group je rodina a jej spokojnosť na prvom mieste. Naše developerské projekty sú hravé, no prísne zamerané na kvalitu a detail.

KORSO Group nadväzuje na aktivity spoločnosti L&K DEVELOPMENT, ktorú založili obchodní partneri Arpád Lőrincz a Michal Krnáč.

Spoločne sa im podarilo aj napriek zložitému legislatívnemu ale aj majetkovo-právnemu prostrediu úspešne dokončiť nadštandardný priemyselný park v obci Veľká Ida, kde aktuálne pôsobia vysoko technologické firmy s viac ako 1200 zamestnancami.

Skupinu KORSO Group tvoria štyri divízie, ktoré poskytujú služby blízke developmentu a zodpovednému obchodovaniu. Súčasťou skupiny sú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na komplexný stavebný inžiniering, právne služby, ale aj audit a ekonomické poradenstvo, správu nehnuteľností vrátane ich stráženia.

„Trvalo to neuveriteľných desať rokov. No nakoniec sa nám najmä vďaka zápalu Arpáda Lőrincza podarilo prejsť cez všemožné úskalia a s hrdosťou sme dokončili jedinečný priemyselný park. Na Slovensko sme priviedli spoločnosti s vysokou pridanou hodnotou a vytvorili im podnikateľský priestor. Renomované firmy už dnes zamestnávajú viac ako 1200 ľudí a práve to bol a je náš cieľ, v ktorom mienime pokračovať. “

spoluzakladateľ KORSO Group Michal Krnáč